×

راهنمای کامل کابل های دوربین مداربسته

ادمین
11 مارس 2021
دقیقه زمان برای مطالعه

همانگونه که می‌دانید ؛ تمامی کابل‌های کواکسیال به منظور نصب دوربین های مدار بسته مناسب نیستند. کابل  RG59، با وجود اینکه بهترین گزینه برای نصب دوربین های مداربسته می باشد ؛  اما تمامی انواع آن ، یکسان تولید نشده ‌اند و ضروری است تا موقع خرید ، به مشخصات آنان توجه کنیم.

کابل RG6 نیز قادر است تا برای دوربین های مدار بسته استفاده شود. این کابل همچون RG59  ، دارای مغز و روکش مسی است. کابل RG6 قادر است تا بدون از دست‌دادن ویدئو، در مسافت های دورتر در مقایسه با RG59 عمل نماید ؛ هر‌چند کلفت ‌تر و سخت ‌تر می باشد ؛  اما برای استفاده ( علی الخصوص در گوشه های کار) مناسب نیست.

آیا می‌توان از کابل کواکسیال CATV برای دوربین‌های مدار‌‌بسته (CCTV) استفاده کرد؟

با وجود‌اینکه در CATV یا همان تلویزیون کابلی، به مانند CCTV عموما از کابل کواکسیال RG59 یا RG6 بهره برده می‌شود ؛  با این ‌حال ، از همان نوع کابل در نصب دوربین های مداربسته بهره برده نمی ‌شود. علت ، این می باشد که  مغز درونی کابل‌های CATV، از فولاد و یا مس با روکش فولادی ساخته شده که دارای مقاومت بیشتری در مقایسه با مس خالص دارد و موجب می‌شود تا ویدئو در فرکانس‌های پائین از بین نرود ؛ به علاوه اینکه چون قیمت فولاد از مس کمتر است ؛ کابل‌های CATV از CCTV ارزان تر اند.

راهنمای کامل کابل های دوربین مداربسته

چه کابلی برای دوربین‌های HD مثل (AHD, TVI, CVI) مناسب است؟

دوربین های مدار‌‌بسته HD همچون دوربین های مدار بسته AHD و TVI به مانند دوربین های مدار بسته آنالوگ در فرکانس پائین نیز کار می ‌کنند ؛ لذا ضروری است تا شما به منظور نصب کردن دوربین های مدار‌بسته  HD، ازکابل‌های RG59 یا RG6 با مغز مسی و روکش ۹۵ درصد شیلد دار مس بهره ببرید.

همچنین بخوانید : راهنمای خرید دوربین مداربسته اقتصادی و با کیفیت

حال قصد داریم تا در ادامه مطلب  در مورد ۴ مورد از بهترین کابل‌های دوربین مداربسته ( به غیر از RG6 و RG59 ) و اینکه این کابل‌ها برای چه سیستم‌هایی مناسب ‌تر می باشند ؛  صحبت کنیم.

کابل کواکسیال آماده

کابل‌های آماده که با ‌عنوان کابل‌های CCTV‌ آماده‌ نیز مشهورند ؛  محبوب‌ترین گزینه برای دوربین‌های مدار بسته CCTV و HDOC  هستند. این محبوبیت به موجب این است که این کابل‌ها از وجود کانکتورهای BNC استفاده می کنند و در اندازه خاصی بریده می‌شوند که موجب می شود تا مشتریان بتوانند به راحتی از آنان بهره ببرند .

کابل کواکسیال صوتی آماده

این کابل‌ها به کاربران این امکان را ارائه می‌دهند تا یک میکروفون خارجی را به سیستم خود اضافه نمایند و یا از یک میکروفن درونی در یکی از دوربین‌های نظارتی خود بهره ببرند. به هنگام بهره گیری از میکروفن‌های خارجی با کابل های AVP ، پیشنهاد می‌ کنیم تا از میکروفون‌های نظارتی درونی بهره ببرید زیرا آنان می‌توانند تا از منبع برق دوربین بهره ببرند و دیگر نیازی به منبع تغذیه اضافی و یا کابل کشی مجدد نخواهد بود.

کابل شبکه Cat-5e

حتی چنانچه  شغل شما ، نصب دوربین مدار بسته نباشد ؛ احتمالاً با cable اترنت Cat-5E آشنا می باشید. این cable به همراه یک کانکتور RJ45  عرضه می‌شود که مودم اینترنت تان را به روتر بی سیم و یا رایانه شخصی تان را به سوئیچ روتر / شبکه متصل می نماید. کابل اترنت Cat-5E از ۸ سیم مجزای  ۲۴-گیجی یا ۴ جفت کابل ساخته شده است. هر جفت کابل به منظور یک هدف خاص به مانند انتقال داده یا برق به‌کار گرفته می‌شوند. دقیقاً به مانند کابل کواکسیال، Cat5  قادر است تا هم ویدئو و هم برق را بواسطه یک کابل واحد منتقل نماید .

Cat 6

در طی چندین سال گذشته ، کابل Cat-6 به یکی از جایگزین‌های بسیار محبوب کابل Cat-5E تبدیل گشته اند. در حالی که هر دو کابل به ‌شکل ۴ کابل ۲۴-گیجی  پیچیده شده در یک محافظ عرضه شده‌اند ؛ کابل‌های Cat-6 محکم تر پیچیده شده و امکان انتقال سریع ‌تر داده ها را فراهم می کنند.

انواع کابل‌ جهت کابل‌کشی دوربین مداربسته:

کابل‌های استاندارد

این کابل دوربین مدار بسته از هسته هایی ساخته شده است که هر یک از آنها از تعداد ۷ رشته سیم مسی بسیار نازک با ضخامت ۰/۲ میلی‌متر ساخته شده‌اند و همگی در پی وی سی های نوع اول پوشانده شده‌اند.

راهنمای کامل کابل های دوربین مداربسته

کابل‌های نسوز و ضد دود

پوشش پی وی سی خارجی کابل ها قادر است تا از نوعی انتخاب شود که در برابر آتش مقاوم باشد. این پوشش ها به ‌گونه ‌ای می باشند که مقدار اکسیژن داخل آنان حدود ۳۲ درصد می باشد. این به معنی آن می باشد که مقدار اکسیژن موجود در هوا می ‌بایست حداقل ۳۲ درصد از حجم آن ‌را تشکیل بدهد تا این کابل‌ها آتش بگیرند.

کابل‌های ۱۴ رشته ای

همچنین بخوانید : چه نوع تلویزیون هایی برای دوربین مداربسته مناسب است؟

این cable ها نیز به مانند کابل های معمولی دوربین های مدار بسته ، استاندارد می باشند ؛ با این تفاوت که در هر یک ، از تعداد ۱۴ عدد رشته‌سیم ۰/۲ میلیمتری بهره برده شده است. این تعداد رشته سیم سطح مقطع نامی معادل ۰/۴۴ میلی متر مربع را ارائه می ‌دهند؛ به همین دلیل این کابل ها معمولا در مواردی استفاده می‌شوند که به سطح مقطعی حدود ۰/۵ میلی‌ متر نیاز باشد.

کابل‌های روکش دار

در اینجا هسته سیم به مانند cable های استاندارد می باشد ؛ افزون بر این ، یک لایه آلومینیوم نیز به دور cable پیچانده شده ‌است. بهره گیری از این کابل عموماً در مواردی می باشد که در محیط ، پالس های رادیویی و یا دیگر امواج تداخل ‌کننده موجود اند که می ‌توانند منجر به اعلام خطر اشتباه و یا از دست رفتن سیگنال بشوند.

همچنین بخوانید : کدام یک از دوربین های مداربسته داهوا بهتر است

کابل های ارسال همزمان اطلاعات و تغذیه

در این کابل ها ، از دو نوع فلز هادی گوناگون بهره برده می ‌شود. دو سیم رشته‌ای آبی و قرمز که هر یک از تعداد ۱۶ رشته سیم ۰/۲ میلیمتری ساخته ‌شده‌اند و سطح مقطعی معادلی  ۰/۵ میلیمتر مربع را ارائه می‌دهند ؛ به‌عنوان کابل های تغذیه بهره برده می ‌شوند.

کابل های دو رشته ای به هم پیچیده

در این نوع ،  هر کابل ، از تعداد ۲۴ رشته سیم مسی ۰/۲ میلیمتری با سطح مقطع کل ۰/۷۵ میلیمتر مربع ساخته شده ‌است. هر دو رشته از سیم ها ، افزون ‌بر قرار‌گرفتن در پوشش آلومینیومی ، به همدیگر نیز تابیده شده‌اند. در اینجا یک کابل ۷ رشته ای نیز به ‌عنوان اتصال به زمین استفاده می شود .

درباره ما

دوربین مداربسته هایک ویژن اولین برند تولید کننده جهانی می باشد که با توجه به فروش بسیار بالای این تجهیزات، ممکن است همکاران و مشتریان عزیز نیاز به انتقال تصویر این دوربین های مداربسته را حس کنند که در همین راستا بر آن شدیم تا در این مقاله موجود در قسمت مقالات  بصورت کامل و جامع آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن صفر تا صد را برای شما عزیزان قرار دهیم.

قیمت دوربین مداربسته برند هایک ویژن نیز با توجه به اینکه محصولات هایک ویژن، دارای کیفیت تصویر و کیفیت ساخت بسیار بالایی هستند، بسیار مناسب می باشد و کاربران می توانند با مشاهده لیست قیمت  خیال راحت اقدام به خرید محصولات هایک ویژن کنند.

شما می توانید انواع محصولات همچون دوربین های توربو اچ دی ، دوربین های تحت شبکه ، دستگاه دی وی ار ، دستگاه ان وی آر و تجهیزات و لوازم جانبی با بررسی مناسب و مقایسه قیمت از سی سی تی وی ست خرید کنید.

راهنمای کامل کابل های دوربین مداربسته

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دوربین مدار بسته بی سیم

دوربین های مدار بسته بی سیم ، اطلاعات تصویر و صدا را به روش انتقال بی سیم ...
ادمین
18 فوریه 2021

چه نوع هاردی برای دوربین مداربسته مناسب است ؟

هارد دیسک  ، جزو اجزای مهم برای پکیج دوربین مداربسته می باشد . در صورتی که می خواهید تصاویر دستگاه ...
ادمین
01 مارس 2021
پکیج دوربین مداربسته

پکیج دوربین مداربسته

با توجه به نیاز خود بهترین بسته دوربین مدار بسته را خریداری کنید. می توانید تمام دستگاه های ...
vida
07 آگوست 2021
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه
X