×

پکیج دوربین مداربسته بی سیم

vida
09 آگوست 2021
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
پکیج دوربین مداربسته بی سیم

دوربین مدار بسته بی سیم به دلیل سختی سیم کشی و سهولت نصب دوربین مدار بسته بی سیم و همچنین عدم نیاز به سیم کشی و لوله کشی گران قیمت، بسیاری از خریداران دوربین مدار بسته به گزینه های دوربین بی سیم فکر می کنند، ما در بین فروشگاه های بهترین مدل ها هستیم دوربین های بی سیم را به صورت جداگانه و چهارگانه و هشت، شانزده و سی و دو بسته برای شما در این فروشگاه جمع آوری کرده اید.

شایان ذکر است که شرکت cctvset به عنوان یکی از پیشگامان طراحی و پیاده سازی سیستم های بی سیم در ایران، کلیه نیاز های مشتریان خود و هر تعداد و هر فاصله ای را برآورده می کند. آنچه را که در ذهن دارید طراحی و به اجرا در می آورد.

این سیستم همچنین در محیط هایی استفاده می شود که به دلیل دکوراسیون امکان سیم کشی ندارند. خواندن این مطالب به شما کمک می کند تا خرید بهتری داشته باشید پس در ادامه با ما همراه باشید.

هر یک از روش های خرید به صورت بسته ای یا جداگانه دارای مزایا و معایبی است. به عنوان مثال: برای خرید جداگانه، باید بیش از خرید به عنوان یک بسته هزینه کنید، اما در عوض، لوازم جانبی که ارائه می دهید ممکن است مناسب محیط مورد استفاده شما باشد، مانند: دفتر، مغازه، خانه، پارکینگ و … این مشکل با ارائه بسته های مختلف دوربین مداربسته حل شده است.

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین های مدار بسته بی سیم گروهی از دوربین های مدار بسته هستند که تصاویر آن ها از طریق امواج (رادیو ، وای فای و …) منتقل می شوند.

در واقع انتقال تصویر در این نوع دوربین ها بدون وجود کابل و سیم انجام می شود، اگرچه ممکن است منبع تغذیه این دوربین ها از طریق سیم باشد. در این جا تمامی سوالات در مورد دوربین های مداربسته را قرار داده ایم و در ادامه تمامی جواب ها را به صورت کامل می توانید مطالعه کنید.

 

اطلاعات مورد نیاز مربوط به دوربین های مدار بسته بی سیم است را قرار داده ایم:

 1. ۱٫ نوع انتقال اطلاعات دوربین مدار بسته بی سیم چگونه است؟
 2. ۲٫ نوع شبکه مدار بسته بی سیم چیست؟
 3. ۳٫ مزیت دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟
 4. ۴٫ منبع تغذیه دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟
 5. ۵٫ محدودیت های استفاده از دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟
 6. ۶٫ برد مداربسته بی سیم؟
 7. ۷٫ لامپ دوربین مدار بسته بی سیم از چه نوعی است؟
 8. اینترنت مورد نیاز دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

 

نوع انتقال اطلاعات دوربین مدار بسته بی سیم چگونه است؟

دوربین های بی سیم آنالوگ که می توانند طرفداران زیادی داشته باشند، علاوه بر این که ساده و ارزان هستند، اشکالاتی نیز دارند. انتقال تصویر در دوربین های بی سیم آنالوگ با تبدیل سیگنال های تصویر به سیگنال های رادیویی انجام می شود.

این سیگنال ها به DVR می روند و ضبط می شوند. بسته به محدوده آن ها، فرکانس خروجی این نوع دوربین ها متفاوت است. سیگنال این دوربین ها تحت تأثیر نویز الکترومغناطیسی و شرایط محیطی از جمله رطوبت قرار می گیرد و بر کیفیت انتقال تأثیر منفی می گذارد.

به عبارت دیگر، اگر موانع موجود در مسیر دوربین زیاد باشد یا شرایط آب و هوایی نامساعد و مرطوب باشد، سیگنال دوربین به شدت افت می کند. با توجه به میزان نویز نسبتاً زیاد این دسته از دوربین های بی سیم، افراد کمی به سراغ آن ها می روند.

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

نوع شبکه مدار بسته بی سیم چیست؟

دوربین های شبکه بی سیم (IP) تصاویر را از طریق یک پلت فرم Wi-Fi منتقل می کنند. استفاده از دوربین های شبکه بی سیم به دلیل نوع انتقال مزایایی نیز دارد، مانند کاهش هزینه های کابل کشی و صرفه جویی در وقت.

این دوربین ها در خانه های هوشمند نیز بسیار مفید هستند. نویز دوربین های بی سیم کم تر از همتایان آنالوگ خود هستند و انتقال داده ها سریع تر است. در دوربین های دیجیتال، اطلاعات به ضبط کننده (NVR) ارسال و ضبط می شود.

اگر NVR بی سیم نباشد یا قابلیت Wi-Fi نداشته باشد و نتواند داده ها را از دوربین بی سیم دریافت کند، چطور؟ زیرا NVR هایی با قابلیت Wifi کمیاب و محدود هستند.

راه حل پیشنهادی استفاده از دستگاه نقطه دسترسی بین دوربین و NVR و اتصال نقطه دسترسی به NVR از طریق کابل شبکه است. به این ترتیب، اطلاعات از طریق دوربین به نقطه دسترسی و سپس از طریق کابل شبکه به دستگاه VNR ارسال می شود.

دوربین های شبکه بی سیم که آنتن Wi-Fi مخصوص به خود را دارند، محدوده انتقال مناسبی ندارند. برای افزایش دامنه انتقال داده ها باید از آنتن های حرفه ای و تقویت کننده های دیجیتال استفاده کرد.

مزیت دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

در این قسمت می خواهیم مزایای دوربین های مداربسته بی سیم را مورد بررسی قرار دهیم.

 • هزینه نصب این دوربین ها کم تر است.
 • نصب آن ها بسیار ساده و آسان است، نیازی به تخصص و مهارت خاصی ندارند.
 • کابل کشی حداقل و گاهی صفر است.
 • امکان مکالمه و گفتگو وجود دارد. این دوربین ها صدا را نیز ضبط می کنند (با میکروفون و بلندگوی داخلی)
 • آن ها مجهز به WIFI هستند و می توان آن ها را به شبکه اینترنت خانگی متصل کرد.
 • دارای سنسور حرکت هستند و می توانند سوژه های متحرک را در تصویر به خوبی تشخیص دهند.
 • پشتیبانی از کارت SD در ظرفیت های مختلف
 • داشتن چندین گیرنده تصویر (مانند اتصال به تلفن همراه و ذخیره تصاویر در تلفن همراه)
 • می توانند ۱۸۰ تا ۳۶۰ درجه بچرخند.

منبع تغذیه دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

منبع تغذیه دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

همان طور که گفته شد، عبارت بی سیم به نحوه انتقال اطلاعات اشاره دارد و هیچ ارتباطی با منبع تغذیه دوربین ندارد. دوربین های بی سیم ممکن است از طریق سیم (کابل) به منبع تغذیه یا باتری متصل شده و تغذیه شوند.

یکی از معایب دوربین های بی سیم، تعویض دستی باتری یا نوع قابل شارژ است. در این دو نوع، انتخاب دوربینی با باتری قابل شارژ مناسب تر است زیرا نیازی به خرید هر بار باتری ندارید. البته استفاده از برخی ویژگی های دوربین مدار بسته می تواند به افزایش عمر باتری کمک کند.

 

استفاده از دوربین مدار بسته بی سیم چه محدودیت هایی دارد؟

علاوه بر مزایا و ویژگی های دوربین مدار بسته بی سیم، مواردی وجود دارد که استفاده از این نوع دوربین را محدود کرده است. عملکرد این نوع دوربین ها از ثبات کم تری برخوردار است.

سیگنال های منتقل شده به شرایط محیطی که در نوع آنالوگ بسیار مشهود است، حساس بوده و بر عملکرد دوربین های بی سیم تأثیر منفی می گذارد. همچنین احتمال هک شدن وجود دارد، اگر هکر روی همان سیگنال دوربین باشد می تواند به تصاویر دسترسی پیدا کند؛ البته این امر در نوع آنالوگ بیشتر امکان پذیر بود که اکنون منسوخ شده است. در نوع دیجیتال (تحت شبکه) به دلیل استفاده از سیگنال های مختلف، احتمال هک بسیار کم و نزدیک به صفر است.

برد دوربین های مداربسته بی سیم؟

برد دوربین های مداربسته بی سیم؟

عوامل زیادی بر قدرت سیگنال دوربین های بی سیم تأثیر می گذارد. این عوامل می توانند ساختار محل نصب از نظر مواد استفاده شده، تعداد موانع و تجهیزات موجود، فاصله دوربین تا دستگاه ضبط باشد. البته وجود وسایلی که در محل سیگنال تولید می کنند نیز ممکن است با تداخل با سیگنال دوربین بر قدرت سیگنال تأثیر منفی بگذارد.

لامپ دوربین مدار بسته بی سیم از چه نوعی است؟

یکی از انواع دوربین های بی سیم، دوربین های مدار بسته است. نام آن ها به دلیل شباهت آن ها به لامپ ها است. دوربین مدار بسته بی سیم لامپ علاوه بر استفاده به عنوان دوربین، می تواند به عنوان لامپ نیز مورد استفاده قرار گیرد. در واقع، در کنار دوربین، یک لامپ نیز در آن قسمت دارید.

نصب این نوع دوربین بسیار ساده و آسان است. زاویه دید بسیار وسیعی دارد و با توجه به زاویه دید، در گروه دوربین های پانوراما و ۳۶۰ درجه قرار می گیرد.

 

اینترنت مورد نیاز دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

تصور ما از دوربین های بی سیم این است که قطعاً برای انتقال اطلاعات به اینترنت نیاز است. اگر این فرض بتواند در شرایط مختلف صادق باشد. اگر می خواهید از طریق تلفن همراه، رایانه لوحی به اطلاعات دسترسی پیدا کنید، اینترنت ضروری است.

اما اگر نیازی به این دسترسی ندارید یا در مکانی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید دسترسی به تصاویر را از طریق تلفن همراه و سایر دستگاه های غیر ضروری حذف کنید.

سخن آخر

با توجه به گفته ها و توضیحات بالا می توانید تصمیم به خرید دوربین مداربسته مورد نیاز خود کنید. در فروشگاه cctvset می توانید هر نوع دوربین و پکیج های دوربینی مورد نیاز را خریداری کنید.

 

سوالات متداول پکیج دوربین مداربسته بی سیم

 1. از چه اینترنتی برای دوربین های مداربسته بی سیم استفاده می شود؟

اگر می خواهید از طریق تلفن همراه، رایانه لوحی به اطلاعات دسترسی پیدا کنید، اینترنت ضروری است. اما اگر نیازی به این دسترسی ندارید یا در مکانی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید دسترسی به تصاویر را از طریق تلفن همراه و سایر دستگاه های غیر ضروری حذف کنید.

 1. منبع تغذیه دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

دوربین های بی سیم ممکن است از طریق سیم (کابل) به منبع تغذیه یا باتری متصل شده و تغذیه شوند.

 1. نوع انتقال اطلاعات دوربین مدار بسته بی سیم چگونه است؟

انتقال تصویر در دوربین های بی سیم آنالوگ با تبدیل سیگنال های تصویر به سیگنال های رادیویی انجام می شود.

{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”از چه اینترنتی برای دوربین های مداربسته بی سیم استفاده می شود؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”اگر می خواهید از طریق تلفن همراه، رایانه لوحی به اطلاعات دسترسی پیدا کنید، اینترنت ضروری است. اما اگر نیازی به این دسترسی ندارید یا در مکانی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید دسترسی به تصاویر را از طریق تلفن همراه و سایر دستگاه های غیر ضروری حذف کنید.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”منبع تغذیه دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”دوربین های بی سیم ممکن است از طریق سیم (کابل) به منبع تغذیه یا باتری متصل شده و تغذیه شوند.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”نوع انتقال اطلاعات دوربین مدار بسته بی سیم چگونه است؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”انتقال تصویر در دوربین های بی سیم آنالوگ با تبدیل سیگنال های تصویر به سیگنال های رادیویی انجام می شود.”}}]}

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دوربین مدار بسته بی سیم

دوربین های مدار بسته بی سیم ، اطلاعات تصویر و صدا را به روش انتقال بی سیم ...
ادمین
18 فوریه 2021
پکیج دوربین کنفرانسی aver vc 520

پکیج دوربین  کنفرانسی aver vc 520

با توجه به گسترش روز افزون ارتباطات در ابعاد مختلف از جمله ارتباطات تصویری و همچنین نیاز ...
vida
23 آگوست 2021

فیش BNC و طریقه نصب آن

کسانی که با دوربین های مدار بسته سر و کار دارند با اصطلاح BNC زیاد مواجه شده ...
ادمین
19 آوریل 2020
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه
X